Current Entries For ConocoPhillips Besh Cup Races

Please double-check that you are listed under the appropriate events. Pay particular attention to age groups and gender. If you see red text next to your name, it means that part of your entry is missing. You will not be entered in the event until your entry is complete.

ConocoPhillips Besh Cup Races:
Dec 18, 2021 ConocoPhillips Besh 1: Anchorage, Alaska, Classic Sprint
Besh Cup #1: U10 and younger 0.9KM Classic Sprint
Miriam Fay
Niva Flagstad
Wren Spangler
Siri Strabel
Besh Cup #1: Male U18,U20,SR,Masters 1.4KM Classic Sprint
Skyler Amy
Josh Baurick
Max Beiergrohslein
Kasper Bennedsen
Nicholas Buth
Garrett Butts
Andrew Cox
Quinten Cox
Caedmon Crowley
Samuel Cryder
Karl Danielson
Ari Endestad
Elias Engman
Ethan Eski
Kyle Fischer
Eliot Garton-Barendregt
Blake Hanley
Eli Hermanson
Paul Hlasny
Ethan Howe
Christopher Kalev Not Paid
Gavin Kentch
Isaac Kristich
Eli Lammers
Justin Lucas
Alexander Maurer
Eli Merrill
Kai Meyers
Nolan Miller
Caleb Petersen
Aaron Power
Joel Power
Jayden Rice
Jacob Rozell
Eli Stierwalt
Brian Weatherby
Ezra West
Owen Young
Besh Cup #1: Female U18,U20,SR,Masters 1.4KM Classic Sprint
Kaleigh Amundson
Zoee Beiergrohslein
Aila Berrigan
Rya Berrigan
Neena Brubaker
Emily Erickson
Jillian Gavalya
Annie Gonzales
Abigail Haas
Maire Hartman
Elisabeth Hennemann
Natalie Hood
Katey Houser
Marley Ireland
Amaeli Kam-Magruder
Kendall Kramer
Zarah Laker-Morris
Tarja Latva-Kiskola
Sammy Legate
Berit Meyers
Robyn Miller
Lily Pannkuk
Sonja Truffer
Anita Walsh
Rosie Whittington-Evans
Besh Cup #1: Male U16 1.2KM Classic Sprint
Dylan Autrey
Peter-John Bragonier
Logan Cuddy
Thomas Erickson
Vebjorn Flagstad
Jody Goodrich
Wade Harry
Miles Ivary
Noa Kam-Magruder
Kieran Kaufman
Murphy Kimball
Jack Klayum
Coby Marvin
Ryan Maves
Drake McGinley
Hatcher Menkens
Elias Oswald
Basile Plattet
Nathan Rehberg
James Simono
Hatcher Smith
Elias Soule
Wells Wappett
Besh Cup #1: Male U14 1.2KM Classic Sprint
Nathan Bills
Gabe Black
Jake Black
Liam Cleary
Zachary Day
Atlin Frederick
Jebediah Marvin
Cade McGinley
Reid Merrill
Raven Spangler
Besh Cup #1: Female U14 1.2KM Classic Sprint
Lilli Bond
Miya Kam-Magruder
Julia Oswald
Olivia Ronzio Pico
Reine Soule
Mia Stiassny
Besh Cup #1: Male U12 1KM Classic Sprint
Liam Cuddy
Aksel Flagstad
Isaac Marvin
Besh Cup #1: Female U12 1KM Classic Sprint
Ellie Burnett
Kyndle LaRousse
Talia Smith
Besh Cup #1: Female U16 1.2KM Classic Sprint
Ingrid Baurick
Greta Bochenek
Rosie Conway
Talia Day
Linnea Gray
Abigail Howe
Emersyn LaRousse
Merridy Littell
Emma Lyons
Gema McGrew
Brynn Rathert
Madeleine Reckmeyer
Heidi Schumacher
Piper Sears
Olivia Soderstrom
Maya Tirpack
Keiko Wilson
Dec 19, 2021 ConocoPhillips Besh 2: Anchorage, AK, Free Mass Start
Besh Cup #2: Male U14 5KM Free Mass Start
Nathan Bills
Gabe Black
Jake Black
Liam Cleary
Zachary Day
Atlin Frederick
Jebediah Marvin
Cade McGinley
Reid Merrill
Raven Spangler
Besh Cup #2: Female U14 5KM Free Mass Start
Lilli Bond
Miya Kam-Magruder
Julia Oswald
Olivia Ronzio Pico
Reine Soule
Mia Stiassny
Besh Cup #2: Male U16 5KM Free Mass Start
Dylan Autrey
Peter-John Bragonier
Logan Cuddy
Thomas Erickson
Vebjorn Flagstad
Jody Goodrich
Wade Harry
Miles Ivary
Noa Kam-Magruder
Kieran Kaufman
Murphy Kimball
Jack Klayum
Coby Marvin
Ryan Maves
Drake McGinley
Hatcher Menkens
Elias Oswald
Basile Plattet
Nathan Rehberg
James Simono
Hatcher Smith
Elias Soule
Wells Wappett
Besh Cup #2: Female U18,U20,SR,Masters 10KM Free Mass Start
Kaleigh Amundson
Zoee Beiergrohslein
Aila Berrigan
Rya Berrigan
Neena Brubaker
Emily Erickson
Jillian Gavalya
Annie Gonzales
Abigail Haas
Maire Hartman
Elisabeth Hennemann
Natalie Hood
Katey Houser
Marley Ireland
Amaeli Kam-Magruder
Kendall Kramer
Zarah Laker-Morris
Tarja Latva-Kiskola
Sammy Legate
Berit Meyers
Robyn Miller
Lily Pannkuk
Sonja Truffer
Anita Walsh
Rosie Whittington-Evans
Besh Cup #2: Male U18,U20,SR,Masters 15KM Free Mass Start
Skyler Amy
Josh Baurick
Max Beiergrohslein
Kasper Bennedsen
Nicholas Buth
Garrett Butts
Andrew Cox
Quinten Cox
Caedmon Crowley
Samuel Cryder
Karl Danielson
Ari Endestad
Elias Engman
Ethan Eski
Kyle Fischer
Eliot Garton-Barendregt
Blake Hanley
Eli Hermanson
Paul Hlasny
Ethan Howe
Christopher Kalev Not Paid
Gavin Kentch
Isaac Kristich
Eli Lammers
Justin Lucas
Alexander Maurer
Eli Merrill
Kai Meyers
Nolan Miller
Caleb Petersen
Aaron Power
Joel Power
Jayden Rice
Jacob Rozell
Eli Stierwalt
Brian Weatherby
Ezra West
Owen Young
Besh Cup #2: U10 and younger 1.3KM Free Mass Start
Miriam Fay
Niva Flagstad
Wren Spangler
Siri Strabel
Besh Cup #2: Female U16 5KM Free Mass Start
Ingrid Baurick
Greta Bochenek
Rosie Conway
Talia Day
Linnea Gray
Abigail Howe
Emersyn LaRousse
Merridy Littell
Emma Lyons
Gema McGrew
Brynn Rathert
Madeleine Reckmeyer
Heidi Schumacher
Piper Sears
Olivia Soderstrom
Maya Tirpack
Keiko Wilson
Besh Cup #2: Female U12 3KM Free Mass Start
Ellie Burnett
Kyndle LaRousse
Talia Smith
Besh Cup #2: Male U12 3KM Free Mass Start
Liam Cuddy
Aksel Flagstad
Isaac Marvin
Jan 15, 2022 ConocoPhillips Besh 3: Soldotna, AK, Free Sprint
Besh Cup #3: Female U12 1KM Free Sprint
Talia Smith
Besh Cup #3: Female U14 1.2KM Free Sprint
Lilli Bond
Miya Kam-Magruder
Julia Oswald
Olivia Ronzio Pico
Reine Soule
Mia Stiassny
Besh Cup #3: Male U14 1.2KM Free Sprint
Nathan Bills
Gabe Black
Jake Black
Liam Cleary
Zachary Day
Atlin Frederick
Jebediah Marvin
Cade McGinley
Raven Spangler
Besh Cup #3: Female U18,U20,SR,Masters 1.4KM Free Sprint
Kaleigh Amundson
Zoee Beiergrohslein
Neena Brubaker
Emily Erickson
Jillian Gavalya
Annie Gonzales
Abigail Haas
Maire Hartman
Elisabeth Hennemann
Natalie Hood
Katey Houser
Marley Ireland
Amaeli Kam-Magruder
Zarah Laker-Morris
Tarja Latva-Kiskola
Sammy Legate
Berit Meyers
Robyn Miller
Lily Pannkuk
Hjelle Personius
Sonja Truffer
Anita Walsh
Rosie Whittington-Evans
Besh Cup #3: Male U18,U20,SR,Masters 1.4KM Free Sprint
Skyler Amy
Josh Baurick
Kasper Bennedsen
Nicholas Buth
Andrew Cox
Quinten Cox
Caedmon Crowley
Samuel Cryder
Karl Danielson
Elias Engman
Ethan Eski
Kyle Fischer
Eliot Garton-Barendregt
Blake Hanley
Paul Hlasny
Ethan Howe
Gavin Kentch
Isaac Kristich
Eli Lammers
Eli Merrill
Nolan Miller
Caleb Petersen
Aaron Power
Jayden Rice
Eli Stierwalt
Brian Weatherby
Ezra West
Owen Young
Besh Cup #3: U10 and younger 0.9KM Free Sprint
Niva Flagstad
Wren Spangler
Siri Strabel
Besh Cup #3: Male U12 1KM Free Sprint
Liam Cuddy
Aksel Flagstad
Isaac Marvin
Besh Cup #3: Female U16 1.4KM Free Sprint
Ingrid Baurick
Greta Bochenek
Talia Day
Linnea Gray
Abigail Howe
Merridy Littell
Emma Lyons
Gema McGrew
Brynn Rathert
Heidi Schumacher
Olivia Soderstrom
Maya Tirpack
Keiko Wilson
Besh Cup #3: Male U16 1.4KM Free Sprint
Dylan Autrey
Peter-John Bragonier
Logan Cuddy
Thomas Erickson
Vebjorn Flagstad
Jody Goodrich
Wade Harry
Noa Kam-Magruder
Kieran Kaufman
Murphy Kimball
Jack Klayum
Coby Marvin
Ryan Maves
Drake McGinley
Hatcher Menkens
Elias Oswald
Basile Plattet
Nathan Rehberg
James Simono
Hatcher Smith
Elias Soule
Jan 16, 2022 ConocoPhillips Besh 4: Soldotna, AK, Classic Interval Start
Besh Cup #4: Female U12 3KM Classic Interval Start
Talia Smith
Besh Cup #4: Male U16 5KM Classic Interval Start
Dylan Autrey
Peter-John Bragonier
Logan Cuddy
Thomas Erickson
Vebjorn Flagstad
Jody Goodrich
Wade Harry
Noa Kam-Magruder
Kieran Kaufman
Murphy Kimball
Jack Klayum
Coby Marvin
Ryan Maves
Drake McGinley
Hatcher Menkens
Elias Oswald
Basile Plattet
Nathan Rehberg
James Simono
Hatcher Smith
Elias Soule
Besh Cup #4: Female U16,U18,U20,SR,Masters 5KM Classic Interval Start
Kaleigh Amundson
Ingrid Baurick
Zoee Beiergrohslein
Greta Bochenek
Neena Brubaker
Talia Day
Emily Erickson
Annie Gonzales
Linnea Gray
Abigail Haas
Maire Hartman
Elisabeth Hennemann
Natalie Hood
Katey Houser
Abigail Howe
Marley Ireland
Amaeli Kam-Magruder
Zarah Laker-Morris
Tarja Latva-Kiskola
Sammy Legate
Merridy Littell
Emma Lyons
Gema McGrew
Berit Meyers
Robyn Miller
Lily Pannkuk
Hjelle Personius
Brynn Rathert
Heidi Schumacher
Piper Sears
Olivia Soderstrom
Maya Tirpack
Sonja Truffer
Anita Walsh
Rosie Whittington-Evans
Keiko Wilson
Besh Cup #4: Male U18,U20,SR,Masters 10KM Classic Interval Start
Skyler Amy
Josh Baurick
Kasper Bennedsen
Nicholas Buth
Andrew Cox
Quinten Cox
Caedmon Crowley
Samuel Cryder
Karl Danielson
Elias Engman
Ethan Eski
Kyle Fischer
Eliot Garton-Barendregt
Blake Hanley
Paul Hlasny
Ethan Howe
Gavin Kentch
Isaac Kristich
Eli Lammers
Eli Merrill
Nolan Miller
Caleb Petersen
Aaron Power
Jayden Rice
Eli Stierwalt
Brian Weatherby
Ezra West
Owen Young
Besh Cup #4: U10 and younger 1.2KM Classic Interval Start
Niva Flagstad
Wren Spangler
Siri Strabel
Besh Cup #4: Male U12 3KM Classic Interval Start
Liam Cuddy
Aksel Flagstad
Isaac Marvin
Besh Cup #4: Female U14 3KM Classic Interval Start
Lilli Bond
Miya Kam-Magruder
Julia Oswald
Olivia Ronzio Pico
Reine Soule
Mia Stiassny
Besh Cup #4: Male U14 3KM Classic Interval Start
Nathan Bills
Gabe Black
Jake Black
Liam Cleary
Zachary Day
Atlin Frederick
Jebediah Marvin
Cade McGinley
Raven Spangler
Feb 5, 2022 ConocoPhillips Besh 5: Fairbanks, AK, Free Interval Start
Besh Cup #5: Female U14 3KM Free Interval Start
Lilli Bond
Miya Kam-Magruder
Julia Oswald
Olivia Ronzio Pico
Reine Soule
Mia Stiassny
Besh Cup #5: Male U14 3KM Free Interval Start
Gabe Black
Jake Black
Liam Cleary
Zachary Day
Atlin Frederick
Jebediah Marvin
Cade McGinley
Reid Merrill
Raven Spangler
Besh Cup #5: Male U16 5KM Free Interval Start
Dylan Autrey
Peter-John Bragonier
Logan Cuddy
Thomas Erickson
Vebjorn Flagstad
Wade Harry
Noa Kam-Magruder
Kieran Kaufman
Murphy Kimball
Jack Klayum
Coby Marvin
Ryan Maves
Drake McGinley
Hatcher Menkens
Elias Oswald
Basile Plattet
Nathan Rehberg
James Simono
Hatcher Smith
Elias Soule
Besh Cup #5: Female U16 5KM Free Interval Start
Ingrid Baurick
Talia Day
Linnea Gray
Abigail Howe
Merridy Littell
Emma Lyons
Gema McGrew
Heidi Schumacher
Piper Sears
Olivia Soderstrom
Keiko Wilson
Besh Cup #5: Female U18,U20,SR,Masters 5KM Free Interval Start
Kaleigh Amundson
Zoee Beiergrohslein
Neena Brubaker
Emily Erickson
Annie Gonzales
Abigail Haas
Maire Hartman
Elisabeth Hennemann
Natalie Hood
Katey Houser
Marley Ireland
Amaeli Kam-Magruder
Zarah Laker-Morris
Tarja Latva-Kiskola
Sammy Legate
Berit Meyers
Robyn Miller
Lily Pannkuk
Hjelle Personius
Sonja Truffer
Anita Walsh
Rosie Whittington-Evans
Besh Cup #5: Male U18,U20,SR,Masters 10KM Free Interval Start
Skyler Amy
Josh Baurick
Kasper Bennedsen
Nicholas Buth
Andrew Cox
Quinten Cox
Caedmon Crowley
Samuel Cryder
Karl Danielson
Ari Endestad
Elias Engman
Ethan Eski
Kyle Fischer
Eliot Garton-Barendregt
Blake Hanley
Paul Hlasny
Ethan Howe
Gavin Kentch
Isaac Kristich
Eli Lammers
Eli Merrill
Nolan Miller
Caleb Petersen
Aaron Power
Jayden Rice
Jacob Rozell
Eli Stierwalt
Brian Weatherby
Ezra West
Owen Young
Besh Cup #5: U10 and younger 1.2KM Free Interval Start
Niva Flagstad
Wren Spangler
Besh Cup #5: Female U12 3KM Free Interval Start
Talia Smith
Besh Cup #5: Male U12 3KM Free Interval Start
Liam Cuddy
Aksel Flagstad
Isaac Marvin
Feb 6, 2022 ConocoPhillips Besh 6: Fairbanks, AK, Classic Mass Start
Besh Cup #6: Female U14 5KM Classic Mass Start
Lilli Bond
Miya Kam-Magruder
Julia Oswald
Olivia Ronzio Pico
Reine Soule
Mia Stiassny
Besh Cup #6: Male U14 5KM Classic Mass Start
Gabe Black
Jake Black
Liam Cleary
Zachary Day
Atlin Frederick
Jebediah Marvin
Cade McGinley
Reid Merrill
Raven Spangler
Besh Cup #6: Female U16 5KM Classic Mass Start
Ingrid Baurick
Greta Bochenek
Talia Day
Linnea Gray
Abigail Howe
Merridy Littell
Emma Lyons
Gema McGrew
Heidi Schumacher
Piper Sears
Olivia Soderstrom
Keiko Wilson
Besh Cup #6: Male U16 5KM Classic Mass Start
Dylan Autrey
Peter-John Bragonier
Logan Cuddy
Thomas Erickson
Vebjorn Flagstad
Wade Harry
Noa Kam-Magruder
Kieran Kaufman
Murphy Kimball
Jack Klayum
Coby Marvin
Ryan Maves
Drake McGinley
Hatcher Menkens
Elias Oswald
Basile Plattet
Nathan Rehberg
James Simono
Hatcher Smith
Elias Soule
Besh Cup #6: Female U18,U20,SR,Masters 10KM Classic Mass Start
Kaleigh Amundson
Zoee Beiergrohslein
Neena Brubaker
Emily Erickson
Annie Gonzales
Abigail Haas
Maire Hartman
Elisabeth Hennemann
Natalie Hood
Katey Houser
Marley Ireland
Amaeli Kam-Magruder
Zarah Laker-Morris
Tarja Latva-Kiskola
Sammy Legate
Berit Meyers
Robyn Miller
Lily Pannkuk
Hjelle Personius
Sonja Truffer
Anita Walsh
Rosie Whittington-Evans
Besh Cup #6: Male U18,U20,SR,Masters 10KM Classic Mass Start
Skyler Amy
Josh Baurick
Kasper Bennedsen
Nicholas Buth
Andrew Cox
Quinten Cox
Caedmon Crowley
Samuel Cryder
Karl Danielson
Ari Endestad
Elias Engman
Ethan Eski
Kyle Fischer
Eliot Garton-Barendregt
Blake Hanley
Paul Hlasny
Ethan Howe
Gavin Kentch
Isaac Kristich
Eli Lammers
Eli Merrill
Nolan Miller
Caleb Petersen
Aaron Power
Jayden Rice
Jacob Rozell
Eli Stierwalt
Brian Weatherby
Ezra West
Owen Young
Besh Cup #6: U10 and younger 1.2KM Classic Mass Start
Niva Flagstad
Wren Spangler
Besh Cup #6: Female U12 3KM Classic Mass Start
Talia Smith
Besh Cup #6: Male U12 3KM Classic Mass Start
Liam Cuddy
Aksel Flagstad
Isaac Marvin